  • At070tn92 Innolux 7 0 Inch Tft Lcd - China
    price: check with company for price
    Innolux Corporation (hereafter called Innolux) AT070TN92 is a 7.0 inch diagonal a-Si TFT-LCD display screen product, with an incorporated WLED lighting system, without backlight driver, without touch screen.
    This Innolux TFT-LCD is a 7.0 inch with Consumer Lcd Display, it have LCD Controller and Tft Color Screen.
    )(Tr/Td) ms.
    AT070TN92 utilizes Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) as it's signal inputting systerm, which connected by 50 pins FPC with power supply voltage of 3.3/10.4/16.0/-7.0V (Typ.
    )(VCC/AVDD/VGH/VGL).
    It's typical vertical frame rate (Fv) is 60Hz.
    Company Contact:
    • Phone: +8613590105437
    • Email: Email
    Published date: May 28, 2020
      Ltd .
      We have been manufacturing, developing TFT-LCD modules from 2.5 inch to 65 inch and driving boards with CVBS,VGA,HDMI and DVI Input to be more suitable for Automotive.
      Transportation, Portable TVs, Portable DVDs, GPS.
      Marine Electronics, Test &
    Related listings
    • At070tn83 V 1 Innolux 7 0 Inch Tft Lcd