  • G238han01 1 Auo 23 8 Inch Tft Lcd - China
    price: check with company for price
    G238HAN01.1 is a 23.8 inch diagonal a-Si TFT-LCD display screen product from AUO, with a built-in WLED backlight, without backlight driver, without touch screen.
    AUO TFT-LCD is a 23.8 inch with consumer Lcd Display, it have LCD Controller and Tft Color Screen.
    )(CR≥10) (L/R/U/D) viewing angle, best view direction on Symmetry, and response time of 14 (Typ.
    )(G to G) ms.
    G238HAN01.1 utilizes LVDS (2 ch, 8-bit) as it's signal inputting systerm, which connected by 30 pins Connector with power supply voltage of 5.0V (Typ.
    It's typical vertical frame rate (Fv) is 60Hz.
    Company Contact:
    • Phone: +8613590105437
    • Email: Email
    Published date: May 29, 2020
      Ltd .
      We have been manufacturing, developing TFT-LCD modules from 2.5 inch to 65 inch and driving boards with CVBS,VGA,HDMI and DVI Input to be more suitable for Automotive.