  • Lglguo Ps1206bg 2 5g Gigabit Poe Separator Standard Ieee802 3bt 72w - China
    Single-Port 10/100/1000Mbps 802.3bt PoE++ Splitter
    ), providing both data and power for network devices that do not support PoE.
    The PS1206BG separator can output 12V voltage, which can be used in conjunction with power supply equipment to flexibly expand household and office networks without being limited by power line layout.
    Characteristic:
    Speed: 10/100/1000/2500M
    Working temperature: -20 ° C to+50° C
    Support standard: IEEE802.3AT/BT
    Indicator light: DC, working status indicator light
    Input voltage: 41-57V Output: 12V6A/24V3A Two optional voltages
    1.5KV isolation protection, effectively protecting electrical equipment
    Size: 106*77*24 (MM)
    Desktop, wall-mount design
    Physical image: Technical Specifications
    Power supply mode: 1245+, 3678-
    Performance specification: Bandwidth: 1Gbps (non blocking)
    Network latency (100 to 100bps); Max 20 microseconds (using 64 bytes)
    Package buffer memory: 96kb
    Address database size: 1024 (MAC)
    Transmission rate: 1000m port, maximum 1488000 frames/second
    Standards Compliance: IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet
    IEEE802.3U 100BASE-TX Fast Ethernet
    IEEE802.3ab 1000BASE-T Gigabit Ethernet
    IEEE802.3at Power over Ethernet Plus
    IEEE802.3bt 4-pair Power over Ethernet Type-4
    Size: Host: 106*77*24mm
    Packaging: 125*105*55mm
    Weight: 0.2kg
    Environmental specifications: Working temperature: -20 ° -50 °
    Working humidity: 10% -90% without condensation
    Package Contents:
    PS1206BG x 1
    25cm UTP straight network cable x 1
    25cm External female plug cables x 1: 5.5/2.5mm to 5.5/2.5mm
    Company Contact:
    • Phone: +8618118787749
    • Address: inbolong industrial plant, No. 1, Huayun Road, Yuc, Shenzhen , guangdong , China
    • Email: Email
    Published date: August 30, 2023
      PoE switches transmit power and data in a single CAT-5 cable.
      It allows you to expand your network to places without power cords or sockets.
      Management free design, easy to install and use.
      Compliant with IEEE802 - af/at/bt, CE/FCC/ROHS
    Related listings
    • Ptz Camera
      Ptz Camera
      18X/25X /33X optical Zoom PTZ AI Functions F1.5 ~ F3.8 WDR120DB 1 CVBS output 1 line-in Audio, line-out Audio 1 alarm input, 1 alarm output 6pcs IR Distance 100m IP66 water proof AC 24V / POE Our main products cover Recorder,Camera, Raysharp have ove...
    • Mult Hdds Raid Cctv Nvr
      Mult Hdds Raid Cctv Nvr
    • Raysharp Active Deterrence Full Color Ip Camera
      Raysharp Active Deterrence Full Color IP camera My name is Sally. I am the manager from RAYSHARP China CCTV manufacture. We are Top 20 in Global CCTV market. Raysharp have over 2100 employees, our products including IPC, NVR, DVR, PTZ, IOT camera etc...