  • Signal Light Led Pilot Lamp Indicator Ad26b-22d Blue - China
    ♦ Model No: AD26B-22D
    ♦ Certification: ISO90001 CCC
    ♦ Mounting diameter : Ф22mm
    ♦ Panel Thickness: 1-10mm
    ♦ Head Protection Index: IP65
    ♦ Material of shell: Plastic PC
    ♦ Illumination type: LED chips
    ♦ Led Life-span: ≥100, 000 h
    ♦ Brightness: ≥60cd/㎡
    ♦ Led Current: 8A 10A 15A Max 20A
    ♦ Led Voltage: AC/DC 6V 12V 24V 36V 48V 110V 220V
    ♦ Color: Red, Yellow, Blue, Green, white
    ♦ Appliance: Lift, Trains, Crane, bulldozer
    ● More technical references
    ♦ Working Temperature -25℃-+55℃ No freezing
    ♦ Enviroment Humidity: 45-85% RH No freezing
    ♦ Terminal Contact Material: Silver alloy, Nickel-plated brass
    ♦ Terminal type: Pin terminal Screw terminal and Wire terminal
    ♦ Index for current’s leaking: ≥ 100
    ♦ Contact Resistance: ≤ 50mΩ
    ♦ Insultation Resistance: ui≤60V, 5mΩ; 60V
    ● Packaging Details
    ♦ 10pcs/box 1000pcs/CTN Standard export carton
    ♦ Shipping within 15 days after ordering
    ● Free sample is available !
    Company Contact:
    • Phone: 86 577 278 66808
    • Email: Email
    Published date: October 4, 2016 - Modified date: November 1, 2016
      It was established in 2007 and has 10 years experiences in the field.
      Meanwhile KAVI has cooperated with many international famous companies.
      KAVI has more than 100 experienced staffs who spend many years in making lamps and switches.
      The materials such as copper, silver and plastic PC are very good.
      Our products are 100% checked and tested before launching.
      They have passed CE, CCC and RoHS test .
      KAVI looks forward to cooperating with you !
    Related listings
    • Signal Light Led Pilot Lamp Indicator Ad26b-22d Yellow
      ♦ Model No: AD26B-22D ♦ Certification:ISO90001 CCC ♦ Mounting diameter : Ф22mm ♦ Panel Thickness:1-10mm ♦ Head Protection Index:IP65 ♦ Material of shell: Plastic PC ♦ Illumination type: LED chips ♦ Led Life-span: ≥100, 000 h ♦ Brightness:≥60cd/㎡ L...
    • 12kv 24kv 36kv Load Break Switch Switchgear Sf6 Ais Sm6 Type
      Using SF6 gas as arc extinguishing & insulation medium. 3 position switch to block incorrect switching Internal arc withstand in the cable and switchgear compartments. Compact units, with low increment cubicles, Civil works costs reduction, safe ...
    • Gsc Sf6 Medium Voltage Load Break Switch Schneider Type For Sm6 Switchgear 12kv 24kv
      GSC 12kV, 24kV, 36kV SF6 load break switch Using SF6 gas as arc extinguishing & insulation medium. Phase distance can be 210mm, 275mm, 3 positions -Open, Close, Earth Especially suitable for cable branch cabinets, ring network cabinets, and distr...