  • Solar Panel Sunforte Pm318b00 - Taiwan
    price: contact company for price
    Place of Origin Taiwan
    Brand Name AUO
    Model Number SunForte PM318B00
    Material Monocrystalline Silicon
    Size 1559 x 1046 x 46 mm
    Number of Cells 88
    Max.
    Power 315-318W
    Power range
    With power output at 315W or 318W, AUO SunForte PM318B00 is AUO's premium module.
    19.5% Efficiency
    AUO SunForte PM318B00 has the highest module efficiency in the world at 19.5%,
    greatly improving overall energy output and minimizing the installation area.
    Highly strenthened design
    Back contact cells
    PV CYCLE Member
    Company Contact:
    • Phone: 88633184333662
    • Address: 2F.-4, No.146, Wenxing Rd., Taoyuan , Taiwan
    • Email: Email
    Published date: January 12, 2013
    • Business Description: Dahui Tech(Double G) was planned since 2003, achieving brand marketing
      with compatriots, in order to research and develop professional
      manufactu rers of the colored display, have been insisting on investing
      in researching and developing of Hi Tech technology for many years, has
      adhered to the management of quality control , devoted to designing and
      making TFT LCD module and accessaries, and had obtained authentications
      such as FCC, TUV, CE, RHoS.
      The business contains researching,
      developing, making and selling TFT LCD Monitor and multimedia
      information household appliances, TFT LCD TV Monitor is main product.
      Formally established Dahui Tech Limited Liability Company in Taiwan in 2006 -
    Related listings
    • Group Of Maglev Vertical Wind Turbines 25kw
      TIMAR has been committed itself to the global environmental protection all the time, through the unremitting efforts of TIMAR people, we have realized a series of product development and application from 300W to 100KW for maglev vertical wind turbine...